Vanhat hallitukset

Vanhat hallitukset
Vanhat hallitukset2018-12-20T03:30:07+00:00

Alla on luettelo Media ry:n hallituksista vuodesta 1997 eteenpäin.

2018

Emma Viitanen, puheenjohtaja
Sofia Dahlskog, varapuheenjohtaja ja opintovastaava
Julia Rautiainen, taloudenhoitaja ja tilavastaava
Sonja Siirtola, sihteeri ja alumnivastaava
Sanni Pohjannoro, yrityssuhdevastaava
Rosa Lehtokari, ulkosuhde- ja ammattijärjestövastaava
Taru Utriainen, tapahtumapäällikkö
Helena Vuorijärvi, tapahtumapäällikkö ja yhdenvertaisuusvastaava
Unni Javanainen, ympäristö- ja yhdenvertaisuusvastaava
Anni Takanen, kulttuuri- ja opintovastaava
Iina Saarinen, hyvinvointi- ja ekskursiovastaava
Vilma Ikola, Groteski-vastaava

2017

Anna Jaakonaho, puheenjohtaja
Ripsa Niemi, varapuheenjohtaja ja verkon kehittämispäällikkö
Pilvi Nikarmaa, taloudenhoitaja ja ympäristövastaava
Emma Viitanen, tuutor- ja tasa-arvovastaava
Maiju Pellikka, yrityssuhdevastaava
Roosa Purhonen, ulkosuhde-, ammattijärjestö- ja alumnivastaava
Heidi Puomisto, tapahtumapäällikkö
Sofia Dahlskog, opintovastaava
Kerttu Skyttä, opinto- ja kulttuurivastaava
Pinja Ylioja, sihteeri ja hyvinvointivastaava
Roosa Savo, Groteski-vastaava
Taru Utriainen, varajäsen
Vilma Ikola, varajäsen

2016

Alli Alho, puheenjohtaja
Sara Keinänen, varapuheenjohtaja ja ulkosuhdevastaava
Aino Vähälä, taloudenhoitaja ja sihteeri
Laura Takki, yrityssuhdevastaava
Karolina Toivettula, tapahtumapäällikkö
Juho Härkönen, opintovastaava
Anna Jaakonaho, opintovastaava ja kulttuurivastaava
Mari Liukkonen, ammattijärjestö- ja alumnivastaava
Ripsa Niemi, tuutor- ja urheiluvastaava
Anna Brchisky, HYY- ja Kannuvastaava sekä yhdenvertaisuus- ja ympäristövastaava
Adile Sevimli, Groteskivastaava
Iisa Pappi, varajäsen
Saana Lehtinen, varajäsen

2015

Puheenjohtaja: Mette Bremer
Varapuheenjohtaja, opintovastaava: Anki Sipilä
Sihteeri, urheiluvastaava: Tuomas Heikkilä
Taloudenhoitaja: Ronja Inkovaara
Tapahtumapäällikkö: Jenni Jääskeläinen
Yrityssuhdevastaava: Siiri Hakulinen
Opintovastaava, Kannu- ja HYY-vastaava: Juho Härkönen
Ammattijärjestö- ja alumnivastaava: Elina Palkama
KV- ja ulkosuhdevastaava: Saara Pelto-Arvo
Kulttuuri- ja ympäristövastaava: Janne Simojoki
Tutor- ja tasa-arvovastaava: Alli Alho
Varajäsen: Vilja Haapanen
Varajäsen: Sara Keinänen

2014

Mira Matilainen, puheenjohtaja
Sylvia Sene, varapuheenjohtaja, yrityssuhdevastaava
Vilja Haapanen, tutor- ja tasa-arvovastaava
Mette Bremer, opinto- ja talousvastaava
Anki Sipilä, opinto- ja matkavastaava
Melina Curiqueo, juhlavastaava
Jenni Jääskeläinen, juhla- ja ympäristövastaava
Saarlotta Virri, kulttuurivastaava, sihteeri ja tiedottaja
Kira Keini, kansainvälisyys- ja matkavastaava
Laura Takki, urheilu- ja ainejärjestövastaava
Siiri Hakulinen,  ammattijärjestö- ja alumnivastaava
Anna Peltonen, some- ja HYY-vastaava

2013

Magdaleena Ignatius, puheenjohtaja
Laura Seppälä, varapuheenjohtaja ja talousvastaava
Sini-Marja Ant-Wuorinen, alumni- ja ainejärjestövastaava
Melissa Heikkilä, juhlavastaava
Isa Kaipainen, juhla- ja urheiluvastaava
Oona Kansi, opinto- ja tasa-arvovastaava
Johanna Malinen, sihteeri/tiedottaja ja ammattijärjestövastaava
Mira Matilainen, tutor- ja matkavastaava
Katri Nousiainen, kansainvälisyys- ja ympäristövastaava
Sylvia Sene, kulttuuri- ja matkavastaava
Maria Tuomela, opinto- ja yrityssuhdevastaava
Jani Hellström, varajäsen, HYY-vastaava

2012

Lauri Haavisto, puheenjohtaja
Riku Mattila, varapuheenjohtaja ja talousvastaava
Veera Argillander, opinto- ja alumnivastaava
Pauliina Harno, suhde- ja opintovastaava
Elli-Alina Hiilamo, yrityssuhde- ja ympäristövastaava
Magdaleena Ignatius, sihteeri, tiedottaja, urheiluvastaava
Saara Laaksonen, juhlavastaava
Rosa Lampela, ammattijärjestö- ja juhlavastaava
Susanna Peltonen, kulttuuri- ja HYY-vastaava
Laura Seppälä, tutor- ja matkavastaava
Sara Vuorio, kansainvälisyys- ja tasa-arvovastaava
Kiia Etelävuori, varajäsen, juhlatoimikunnan jäsen
Arda Yildirim, varajäsen, matkatoimikunnan jäsen

2011

Saara Väänänen, puheenjohtaja
Miia Tirri, varapuheenjohtaja (vilhelmiina.tirri)
Tuuli Ekman, matka- ja kulttuurivastaava
Lauri Haavisto, juhla- ja verkkovastaava
Henna Kokko, kansainvälisyys- ja matkavastaava
Anna Korvenoja, alumnivastaava (vaihdossa syksyn 2011)
Linnea Lassila, alumnivastaava
Riku Mattila, juhla- ja tutorvastaava
Karolina Miller, sihteeri ja tiedotus
Sanna-Kaisa Niikko, varajäsen (vaihdossa syksyn 2011)
Petja Nykänen, talous- ja urheiluvastaava
Mimmi Piikkilä, opinto- ja ympäristövastaava
Veera Voutilainen, suhde- ja yrityssuhdevastaava

2010

Puheenjohtaja: Verneri Ruohoranta
Varapj. ja alumnivastaava: Annukka Pakarinen
Talousvastaava: Petja Nykänen
Opintovastaava: Jenna Parmala
Yrityssuhde- ja ympäristövastaava: Sonja Saarikoski
Matka- ja kulttuurivastaava: Anna-Liina Niitamo
Suhdevastaava: Noora Happonen
Urheiluvastaava: Tapio Ikkala
Juhlavastaava: Viivi Viitanen
Tutor- ja kv-vastaava: Iiris Lagus
Tiedottaja ja sihteeri: Liisa Aalto
Verkkovastaava: Otto Uotila

2009

Puheenjohtaja: Outi Puukko
Varapj. ja talousvastaava: Katri Koskela
Suhde- ja alumnivastaava: Lauri Korolainen (kevät) ja Annukka Pakarinen (syksy)
Opintovastaava: Satu Pusa
Matka- ja kulttuurivastaava: Lauri Laavakari
Yrityssuhde- ja juhlavastaava: Sanna Tolmunen (kevät) ja Kia Kalliola (syksy)
Ympäristö- ja juhlavastaava: Laura Salonen
Urheilu- ja tutorvastaava: Verneri Ruohoranta
Tiedottaja ja sihteeri: Ida Martela
Verkkovastaava: Otto Uotila

2008

Pääneuvos: Pauliina Pietilä
Varapääneuvos: Suvi Lavikainen
Sihteeri- ja alumnineuvos: Kia Kalliola
Tiedotus- ja matkaneuvos: Kiira Keski-Nirva
Yrityssuhde- ja kansainvälisyysneuvos: Timo Niemi
Talousneuvos: Pekka Torvinen
Opinto- ja ympäristöneuvos: Satu Pusa
Juhlaneuvos: Outi Puukko
Urheilu- ja järjestösuhdeneuvos: Matti Koivisto
Tutor- ja kulttuurineuvos: Katri Koskela
Verkkoneuvos: Johannes Koponen

2007

Puheenjohtaja: Jukka-Pekka Myllys
Varapuheenjohtaja sekä matka- ja urheiluneuvos: Timo Niemi
Taloudenhoitaja: Sami Stormbom
Sihteeri ja kulttuurineuvos: Anni Syrjäläinen
Opinto- ja tutorneuvos: Suvi Lavikainen
Juhla- ja ympäristöneuvos: Eeva-Mari Karjalainen
Web-neuvos ja tiedottaja: Katariina Ahonen
Järjestösuhdeneuvos: Pauliina Pietilä
Alumni- ja työelämäneuvos: Maarit Mustonen

2006

Puheenjohtaja: Emma Taulo
Talousvastaava: Minna Saarinen
Sihteeri ja kulttuurivastaava: Hannamari Uotila
Opintovastaava: Soile Koskela
Hypermediavastaava: Lauri Eloranta
Yritys- ja työelämävastaava sekä varapuheenjohtaja: Petro Poutanen
Urheiluvastaava: Johannes Laitila
Suhde- ja alumnivastaava: Maija Lindblom
KV-vastaava: Ekaterina Mikhaylova
Matkavastaava ja tiedottaja: Mia Ojapalo
Tutor- ja viihdevastaava: Karimatti Miettinen

2005

Ylineuvos: Salla Laaksonen
Kulttuuri- ja turismineuvos sekä varaylineuvos: Emma Taulo
Talousneuvos: Mikko Kuusisalo
Sihteeri- ja yrityssuhdeneuvos: Minna Saarinen
Vanhempi opintoneuvos: Aleksi Alku
Nuorempi opintoneuvos: Tiina Tammenpää
International-neuvos: Patricia Alvaréz
Hypermedianeuvos: Lauri Eloranta
Suhdeneuvos: Ida Hakola
Tiedotusneuvos: Timo Nurmi
Urheilu- ja tutorneuvos: Varpu Salo

2004

Pääsihteeri: Jussi Pullinen
Tiedotuskomissaari ja varapääsihteeri: Aleksi Moisio
Kulttuuri- ja excukomissaari: Marja Ollikainen
Kv-komissaari: Emilia Erkinheimo
Opintokomissaari: Aleksi Alku
Sihteerikomissaari: Salla Laaksonen
Suhdekomissaari: Laura Nenonen
Talouskomissaari: Mikko Kuusisalo
Trippikomissaari: Heli Pessala
Tulevaisuuskomissaari: Mari Haavisto
Urheilukomissaari: Joanna Palmén

2003

Puheenjohtaja: Jussi Viskari
Urheiluvastaava ja varapuheenjohtaja: Aarni Kotilainen
Sihteeri: Maija Ilmoniemi
Opintovastaava: Anna Solovjew
Talousvastaava: Jussi Pullinen
Tiedotusvastaava: Monna Seppä
Kv-vastaava: Elina Kiiski
Suhde- ja suihkuvastaava: Jenni Karjalainen
Excu- ja alumnivastaava: Tapio Pesola
Kultuurivastaava: Sara Henttonen
Projektivastaava: Minna Nylander

2002

Puheenjohtaja: Emilia Vaajoensuu
Varapuheenjohtaja / Sielunkulttuurin paimen: Riikka Lamminmäki
Opintovastaava l. lukutoukkien edustaja: Anna Solovjew
Sihteeri: P. R. Alin
Sports & Web Manager: Mari Rasimus
Communication Manager (virkavapaalla syksyn -02): Elina Halme
Tiedotusvastaava (syksystä -02): Tapio Pesola
Excumestari (virkavapaalla syksyn -02): Krista Korelin
Excursiovastaava (syksystä -02): Sari Siikanen
Financial Manager: Jussi Pullinen
Nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja/ Virtuaalivalvoja: Aino-Mari Kilpeläinen
Maaseutuvastaava: Jussi Viskari
International Affairs: Juni Berglund

2001

Puheenjohtaja: Jenni Sarras
Varapuheenjohtaja / Virtual Technologies -brandimanageri: Tuomas Lehto
Valtiovarainmestari / Seksi- ja ihmissuhdevastaava: Helinä Piik
Opintovastaava: Emilia Vaajoensuu
Yrityskoordinaattori: Krista Korelin
Projektikoordinaattori: Mikko Salmi
Ruumiinkulttuurin paimen: Marke-Riitta Naukkarinen
Hengen ja sielun ravinnon paimen: Riikka Lamminmäki
International Affairs: Suvi Reijonen
Sihteeri: Auli Karra
Viestintämanager: Elina Halme

2000

Puheenjohtaja: Sanna-Maaria Tornivaara
Varapuheenjohtaja / Taloudenhoitaja: Helinä Piik
Opintovastaava: Katri Pelli
Sihteeri: Markus Montola
Tiedottaja: Hanna Åberg
Excu- / tapahtumavastaava: Mikko Salmi
Kulttuurivastaava: Christa Tavan
Liikunta- / KV-vastaava: Riia Kuivas
30-Vuotisjuhlavastaava: Jenni Sarras

1999

Puheenjohtaja: Aleksi Hyvärinen
Varapuheenjohtaja: Outi Vainionkulma
Kulttuurivastaava: Sanna Savonius
KV- ja suhdevastaava: Anssi Komulainen
Opintovastaava: Päivi Kukkamäki
Taloudenhoitaja: Sanna-Maaria Tornivaara
Tapahtumavastaava: Carita Valve
Tiedotusvastaava: Minna Hölttä
Urheiluvastaava: Saara Pennanen

1998

Puheenjohtaja: Riikka Rantakari
Varapuheenjohtaja: Silja Eskola
Taloudenhoitaja: Liina Aulin
Opintovastava: Mikko Naalisvaara
Tapahtumavastaava: Taru Tuohiniemi
Kulttuurivastaava: Elina Ämmälä
KV- / suhdevastaava: Inka Ikonen
Urheiluvastaava: Katja Patronen
Tiedotusvastaava: Leena Aspblom

1997

Puheenjohtaja: Johanna Askolin
Varapuheenjohtaja: Katariina Peutere
Kulttuurivastaava: Johanna Uoti
KV-suhdevastaava: Riikka Rantakari
Opintovastaava: Katja Pehrman
Taloudenhoitaja: Nina Muuronen
Tapahtumavastaava: Leena Aspblom
Tiedotusvastaava: Maria Mäkinen
Urheiluvastaava: Pete Saarnivaara