Media ry

Helsingin yliopiston viestinnän opiskelijat

Arvoisa Media ry:n jäsen,

 

Olet lämpimästi tervetullut Media ry:n vuosikokoukseen tiistaina 25.2. kello 15.30 alkaen. Kokous pidetään Uudella Ylioppilastalolla osoitteessa Mannerheimintie 5 A, 00100 Helsinki. Kokoushuoneena toimii Weber Uuden Ylioppilastalon kolmannessa kerroksessa.

Vuosikokous on toinen Media ry:n vuotuisista, sääntömääräisistä yhdistyksen kokouksista syksyn vaalikokouksen lisäksi. Tänä vuonna vuosikokouksessa esitellään myös sääntölisäys (Liite 2). Media ry:n jäseninä olette kaikki tervetulleita käyttämään äänivaltaanne yhdistyksen kokouksessa. Kokouksessa jäsenet päättävät 2/3 äänten enemmistöllä, tuleeko muutosehdotus voimaan. Lisäys sääntöihin esitellään kohdassa 10 ja yhdenvertaisuussuunnitelma löytyy liitteestä 2.

Kokous on mukava paikka nähdä myös muita medialaisia ja fiilistellä tulevaa vuotta. Luvassa on myös pientä purtavaa. Mikäli sinulla on kysymyksiä koskien kokousta tai ehdotettavia sääntömuutoksia, voit olla yhteydessä minuun, puheenjohtajaan Nelli Sajakoskeen (nelli.sajakoski@helsinki.fi), tai varapuheenjohtaja Emilia Tiaiseen (emilia.tiainen@helsinki.fi).

ESITYSLISTA

1. Kokouksen avaaminen.

2. Laillisuuden ja päätösvaltaisuuden toteaminen.

3. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri ja kaksi pöytäkirjantarkastajaa.

4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys.

5. Esitellään vuoden 2019 toimintakertomus.

6. Esitellään vuoden 2019 tilinpäätös, vuosikertomus ja toiminnantarkastajien lausunnot.

7. Päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä vuoden 2019 hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille.

8. Esitellään hallituksen toimintasuunnitelma vuodelle 2020.

9. Vahvistetaan tulo- ja menoarvio vuodelle 2020.

10. Äänestys Media ry:n toimintaan lisättävästä dokumentista.

11. Muita esille tulevia asioita.

12. Kokouksen päättäminen.

 Tervetuloa!

 

Lämpimin terveisin, 

Nelli Sajakoski

puheenjohtaja, Media ry

 

Tags:

Comments are closed

Latest Comments

No comments to show.